پروژه های انجام شده

پروژه‌های مسکونی آرین پرتو

در حال حاضر فعالان پروژه‌های ساختمانی برای حفاظت از دستگاه‌های واحدهای مسکونی در برابر نوسانات جریان و شوک الکتریکی به نصب تابلو برق استاندارد بر اساس شرایط اقدام می‌کنند. گروه فنی و مهندسی آرین پرتو به عنوان مجری طراحی و ساخت انواع تابلو برق صنعتی و خانگی مشغول فعالیت بوده که آماده ارائه خدمات نصب و راه‌اندازی تابلو برق است. این مجموعه در پروژه‌های مسکونی تابلو برق از انواع و اقسام مدل‌ها با توجه به محیط و نیاز مشتری استفاده می‌کند. آرین پرتو در کنار انجام پروژه‌های صنعتی تابلو برق، طراحی، ساخت و راه‌اندازی تابلو برق پروژه‌های مسکونی را در سریع‌ترین زمان ممکن و با قیمت مقرون به‌صرفه زیر نظر نیروهای متخصص و مجرب به متقاضیان ارائه می‌دهد.

شرکت توسعه نیروی آرین پرتو در حوزه صنعت برق کشور از جمله تابلو برق‌های صنعتی، تابلو برق‌های ساختمان و سینی‌های کابل با کیفیت بالا فعالیت دارد و همواره در تلاش است تا بالاترین نرخ رضایت مشتریان را کسب کند. این مجموعه در کنار تامین تجهیزات برقی، خدمات طراحی، ساخت، نگهداری و تعمیر انواع تابلو برق صنعتی و خانگی را به مشتریان ارائه می‌دهد؛ از این‌رو کارفرمایان، می‌توانند انجام پروژه‌های طراحی و ساخت تابلو برق مسکونی یا صنعتی خود را با خیال راحت و آسوده به این گروه بسپارند.

در اینجا قصد داریم تا پروژه‌های مسکونی تابلو برق آرین پرتو که با موفقیت انجام شده است را معرفی کنیم؛ بنابراین پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

تابلو برق ساختمان هوشمند از سری کاربردی‌ترین تجهیزات حفاظت الکتریک و الکترونیک در پروژه‌های تابلو برق مسکونی آرین پرتو محسوب می‌شود که با توجه به اطلاعات پروژه‌های مسکونی و نیاز کاربران زیر نظر تکنسین حرفه‌ای و ماهر در محل نصب و راه‌اندازی خواهد شد. از نمونه پروژه‌های مسکونی آرین پرتو در زمینه طراحی و نصب تابلو برق، می‌توان به پروژه الهیه اشاره کرد که با موفقیت توسط مهندسین و نیروهای کارآزموده شرکت آرین پرتو به سرانجام رسید. گروه فنی و مهندسی آرین پرتو به عنوان مجری پروژه‌های مسکونی تابلو برق، آماده همکاری با برج سازان و شرکت‌های عمرانی است؛ بنابراین متقاضیان پروژه‌های طراحی و ساخت تابلو برق مسکونی، می‌توانند با مراجعه به سایت یا صفحه اینستاگرام مجموعه با کارشناسان این حوزه ارتباط برقرار کرده و به ثبت سفارش طراحی و نصب تابلو برق فشار ضعیف و فشار قوی اقدام کنند.

پروژه‌های صنعتی آرین پرتو

امروزه جهت ساخت و توسعه واحدهای صنعتی، کلیدی‌ترین و اصلی‌ترین نیاز یک واحد کارگاهی، تولیدی، نیروگاهی، پالایشگاهی و …، تامین برق فشارقوی از طریق شبکه برق‌رسانی صنعتی است. از همین رو، انجام پروژه های صنعتی تابلو برق در مقیاس‌های کوچک و بزرگ و برای انواع کاربری‌های کارگاهی و صنعتی می‌تواند اهمیتی دو چندان در راه‌اندازی انواع این واحدهای صنعتی داشته باشد و نیازمند دانش تخصصی و آشنایی با انواع ویژگی‌های یک تابلو برق صنعتی است. ساخت تابلو برق و یا در کل پروژه های طراحی و ساخت تابلو برق صنایع مختلف، فرآیند پیچیده‌ای است که طی آن انواع قطعات الکتریکی مانند کلیدها و فیوزها و رله‌های جریان و … جهت تامین انرژی الکتریسیته درون تابلو نصب خواهند شد.

در نقشه تاسیساتی ساختمان‌ها و واحدهای صنعتی و پروژه های تابلو برق کارخانه ها همانند نمونه پروژه آرین پرتو برای صنایع، می‌توان جزئیات و علائم اختصاری گوناگونی برای انواع قطعات نصب‌شده درون تابلو برق مشاهده کرد. اطلاع از انواع این علائم اختصاری در پروژه های صنعتی تابلو برق می‌تواند جهت نصب بهترین نوع آنها و بهینه‌سازی مصرف انرژی، حفظ محیط زیست، افزایش بازدهی تابلو برق، کاهش خرابی قطعات آن و حفظ ایمنی قطعات و افراد در تماس با آن یاری‌رسان باشد. در این نوشتار توضیحاتی درباره پروژه های تابلو برق کارخانه ها و واحدهای صنعتی ارائه شده است.

لیست پروژه‌های تابلو برق کارخانه ای و صنعتی

با توجه به موارد یادشده، طراحی، نقشه‌کشی و اجرای تابلو برق صنعتی یکی از مهمترین بخش‌های اجرای واحدهای صنعتی بوده و در توسعه برق صنعتی و پروژه های صنعتی تابلو برق از آنها استفاده می‌شود. دانش و تجربه کار با انواع قطعات الکتریکی و دستگاه‌های گوناگون جهت تامین انشعابات مختلف برق فشار قوی از تابلو برق، همچون دستگاه‌های ترانسفورماتور، انواع رله، اتصالات سیم و کابل، کلیدهای گوناگون، فیوزهای تابلو برق و انجام پروژه های طراحی و ساخت تابلو برق صنایع مختلف سبب شده است تا نمونه پروژه آرین پرتو برای صنایع یکی از کامل‌ترین و کاربردی‌ترین انواع پروژه های صنعتی تابلو برق شناخته شود.

  • تابلو برق نیروگاهی و پالایشگاهی
  • تابلو برق کارخانه‌جات صنعتی ذوب فلزات
  • تابلو برق فشار قوی فضاهای آموزشی و سالن‌های اداری – تجاری
  • تابلو برق فضاهای ورزشگاهی
  • تابلو برق شهری (Outdoor)
  • انواع تابلو برق در دسته‌بندی‌های گوناگون

همان طور که اشاره شد، پروژه های صنعتی تابلو برق امروزه برای فضاهای صنعتی و ساختمان‌هایی با کاربری گوناگون ساخته و طراحی می‌شوند. از همین رو، اطلاع از انواع دسته‌بندی و دانش نحوه نصب، قطعات مختف به‌کاررفته در آنها و نگهداری بهینه از این تابلوها می‌تواند در بهینه‌سازی استفاده از آنها مفید باشد و از بروز انواع نص فنی، مشکلات نصب و مصرف بی‌رویه انرژی الکتریکی جلوگیری نماید. پروژه های طراحی و ساخت تابلو برق صنایع مختلف امروزه دارای دسته‌بندی و انواع خاصی هستند و در ادامه، تعدادی از دسته‌بندی‌های انواع تابلو برق معرفی شده اند.

ساختار

تابلو برق‌های گوناگون از نظر نوع و ساختار به انواع مختلفی مانند تابلو برق Metal Enclosed، Metal Clad، Compartment Type، Withdrawable، تابلو برق Rack و تابلو برق Swing تقسیم‌بندی می‌شوند. نوع محفظه تابلو برق، ایستا یا دیواری‌بودن آن، قابل‌روئیت بودن درون تابلو برق صنعتی و … معیارهایی هستند که در هر کدام از انواع این تابلوها متغیر اند.

ولتاژ

همچنین، تابلوهای برق از نظر ولتاژ به سه دسته HV یا ولتاژقوی، MV یا ولتاژمتوسط و LV یا ولتاژضعیف تقسیم‌بندی می‌شوند که برای برق‌رسانی در شبکه تاسیساتی الکتریکی صنعتی مانند انواع نمونه پروژه آرین پرتو، عمدتا از تابلوهای برق فشارقوی و فشارمتوسط استفاده می‌شود.

محل نصب

همچنین انواع تابلو برق فوق از نظر نحوه قرارگیری به دو دسته Indoor و Outdoor تقسیم می‌شوند که پروژه های تابلو برق کارخانه ها و فضاهای دارای کاربری صنعتی و تجاری بزرگ از نوع Indoor و تحت حفاظت و مراقبت خاصی هستند. تابلوهای برق Outdoor عمدتا برای برق شهری و شبکه‌های برق‌رسانی درون خیابان‌ها، محل‌های گذر و شهرک‌های مسکونی در نظر گرفته می‌شوند.

تهیه و ساخت انواع تابلو در پروژه های صنعتی تابلو برق جهت بهینه‌سازی مصرف انرژی و برق‌رسانی به انواع پایانه‌های الکتریکی در فضاهای صنعتی یکی از مهمترین و اصلی‌ترین بخش‌های توسعه صنعتی و تولید بوده و با انتخاب تابلو برق مناسب می‌توان از بروز خطا و نقص فنی در شبکه برق‌رسانی، بروز خساراتی نظیر اتصالی و آتش‌سوزی، آسیب به وسیل و دستگاه‌]ای برقی متصل به شبکه تاسیساتی و اتلاف انرژی پیشگیری نمود.